Zadání

Vyzýváme designéry k vytvoření oděvu, jeho části, nebo doplňku s detaily či celými plochami zdobenými kameny Preciosa Components. Ozdobené plochy jsou v jedné podobě zcela či částečně skryté, přitom jen drobným tahem za zip nebo připnutím cvoku oděv zcela změní vzhled. Tento efekt může být dosažen také převrácením, sklopením, odepnutím, či dalšími způsoby.

Kreativní a promyšlené zpracování umožní, že se oděv může vyvíjet a proměňovat přímo před očima. Chytrým ukrytím částí dekorovaných křišťálem se z minimalistického či nenápadného kusu obratem stane opulentní kreace. Tento fenomén je využíván v kostýmní tvorbě; v rámci Master of Crystal vyzýváme k zamyšlení nad širším využitím proměňujících se kousků i v běžném ready-to-wear šatníku.

V klání nezvítězí nezbytně ten, kdo použije nejvíce křišťálových komponentů, ale spíše ten, kdo k zadání přistoupí inovativně a hravě, využije překvapení a netradiční postupy. Hledáme oděv, jeho část, nebo doplněk, který se může lusknutím prstu změnit podle příležitosti nebo nálady nositele.

Podmínkou účasti v soutěži je práce s kameny z katalogové nabídky Preciosa Components. Preferovány budou návrhy využívající výhradně české materiály. Podmínky soutěže v plném znění naleznete zde.

Novinky