Prodlužujeme termín přihlášek. Soutěžící se mohou hlásit do 15. května.

Uzávěrka přihlášek do 14. ročníku soutěže Master of Crystal se posunula na 15. května. Kdo s účastí váhá, získal pár dnů navíc.

„Máme zprávy z řady škol, že vzhledem k okolnostem nezvládají žáci přípravu soutěžních návrhů tak rychle. Všem takovým jsme se rozhodli vyjít vstříc,“ říká manažer PR a marketingu pořadatelské Preciosy Components Michal Šťastný.  V první fázi stačí poslat pouze přihlášku a ideový záměr. Hrubé náčrty očekává Preciosa do konce května.

Následně proběhnou individuální konzultace s vybranými návrháři a příprava realizace jednotlivých modelů. „Master of Crystal je klání pro mladé designéry a studenty. Předpokládáme, že nebudou mít veškeré vybavení nebo prostředky k výrobě modelů. Ani to ale není problém. Preciosa poskytne zdarma všechny komponenty na modely finalistů a je připravena pomoci i při výrobě,“ doplňuje Šťastný.

V červnu proběhne dle aktuální epidemiologické situace setkání s vybranými návrháři přímo v Aplikačním centru Preciosy přímo v Křišťálovém údolí, případně se uskuteční workshop s konzultacemi elektronickou formou. Až do 20. srpna bude pak možné soutěžní návrhy vypracovat.

O vítězi klání rozhodne odborná porota do 3. září 2021, deset finalistů včetně vítěze dostane možnost prezentovat své designy na podzimním vydání Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Tam také proběhne slavnostní vyhlášení Mistra křišťálu 2021.

Tématem soutěže je letos Dualita. Kromě finanční odměny na soutěžící čeká příjemný bonus — deset finalistů bude mít možnost předvést své dílo na zářijovém Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Designéři mohou do soutěže přihlásit oděv, jeho části, nebo doplněk s detaily či celými plochami zdobenými kameny Preciosa Components. Preferovány budou návrhy využívající výhradně české materiály. Kompletní znění pravidel i přihlášku najdete zde.

Novinky