Novinky

Klára Mikešová

Alchemy

Autorkou posledního díla s názvem Alchemy je Klára Mikešová, absolventka TUL a ČVUT

Přečíst celé
Nikola Kolářová

MY.

Co spojuje skláře z Křišťálového údolí? Takovou otázku si položila další finalistka Nikola Kolářová, studentka SUPŠS Železný Brod

Přečíst celé

ZNÁME FINALISTY

Soutěž Master of Crystal 2020 už má své finalisty

Naše šestičlenná odborná porota se včera sešla u představení a posuzování všech děl, které účastníci odevzdali do letošního již 13. ročníku soutěže.

Přečíst celé

Základní perličkové techniky

Máte nápad, se kterým chcete vstoupit do soutěže Master of Crystal? Máte doma perličky a chcete z nich vytvořit perličkový šperk, výšivku, či aplikaci na téma JSEM Z KŘIŠŤÁLOVÉHO ÚDOLÍ, ale nevíte, jak na to?

Přečíst celé

Tvořte z perliček!

Přestože byl březnový workshop v Preciose zrušený, my vám alespoň touto cestou přinášíme přehled perličkového sortimentu PRECIOSA Traditional Czech Beads™, se kterým můžete pracovat.

Přečíst celé
Workshop Mistra křišťálu

Workshop Mistra křišťálu

Přihlaste se do soutěže do 26. února 2020 a získejte pozvánku na workshop

Zvažujete účast v soutěži Master of Crystal? Pokud se přihlásíte do 26. února 2020, získáte pozvánku na bezplatný workshop v Preciose a Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Přečíst celé

Rozhovor s vítězem

Na Design portálu vyšel zajímavý rozhovor s vítězem Mistra křišťálu 2019 – Martinem Grosmanem.

Jak vznikal vítězný šperk a mnoho dalších zajímavostí o autorovi a jeho tvorbě naleznete zde.

Přečíst celé

Víkend Křišťálového údolí

Zveme vás na Víkend otevřených dveří v Křišťálovém údolí. Také Preciosa Ornela se zapojuje do projektu pořádaného Libereckým krajem a během víkendu 26. – 27. 10. 2019 otevře své brány.

Přečíst celé

Zvítězil jiný úhel pohledu Martina Grosmana

17. října po setmění se pražský Preciosa Flagship Store v Rytířské ulici rozzářil pro slavnostní finálový večer soutěže Master of Crystal 2019. Titul Mistra křišťálu si odnesl Martin Grosman za svou autorskou křišťálovou brož s názvem Aspectio. Gratulujeme!

Přečíst celé

Finálový večer se blíží

Odborná porota se sešla k hodnocení reálných děl, která vznikala ve spolupráci finalistů s našimi designéry, technology a výrobním týmem Preciosa. My se již brzy dozvíme, kdo získá titul Mistr Křišťálu 2019. Z pěti finalistů to bude pouze jeden nebo jedna jediná. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 17. 10. od 17:30 v Preciosa Flagship Store v Praze.

Přečíst celé

Od laboratorních sklíček ke šperku?

Pro další finalistku soutěže Kláru Mikešovou byla inspirací k tvorbě šperku laboratorní sklíčka, na která se běžně připravují preparáty pod mikroskop. Jejich seřezáním a tvarovým upravením hrany získávají sklíčka zvláštní optiku šperku. Na sklíčka lze „tisknout“ naše vzpomínky, které si pak následně nosíme u sebe, a podle autorky nás činí tím, čím jsme.

Přečíst celé

Jaký návrh probojoval Martina Grosmana do finále?

Martin Grosman je autorem šperku s názvem ASPECTIO. Brož se rozhodl takto pojmenovat neboť toto latinské slovo znamená náhled, či zevní nazírání. Ekvivalent slova aspectio je v českém jazyce aspekt, který může znamenat zkoumané hledisko, stanovisko, či úhel pohledu. 

Přečíst celé

Finálová díla získávají svou reálnou podobu

Šestičlenný tým porotců soutěže Master of Crystal zvolil ze 75 přihlášených děl pět finalistů, jejichž návrhy nyní proměňujeme v křišťálovou realitu. Ve spolupráci s finalisty – Annou Šmejcovou, Klárou Pytelkovou, Klárou Mikešovou, Tomášem Zábranským a Martinem Grosmanem již tvoříme první skleněné prototypy.

Přečíst celé

Už známe 5 finalistů Mistra křišťálu

Naše odborná porota byla natěšená na představení všech děl, které účastníci letošního ročníku soutěže Master of Crystal zaslali. Vybírala a vybírala, diskutovala, ukazovala, hodnotila, chválila a zvolila ze 75 přihlášených děl 5 finalistů, konkrétně: Annu Šmejcovou, Kláru Pytelkovou, Kláru Mikešovou, Tomáše Zábranského a Martina Grosmana.

Přečíst celé

Beata Rajská bude osobně hodnotit návrhy soutěžících

Světoznámá módní návrhářka Beata Rajská je členkou poroty soutěže Mistr Křišťálu pro rok 2019. Sama se také už jako studentka účastnila soutěží a získala v nich několik ocenění v oblasti módy. Zajímá Vás, jaké byly její začátky kariéry a co přeje letošním účastníkům soutěže? Přečtěte si rozhovor s Beatou Rajskou.

Přihlaste se do soutěže zde a dozvíte se, jak ohodnotí Beata Rajská Váš návrh.

Přečíst celé
Vítěz Master of Crystal

Finalista Jakub Neufuss: Jsem dělníkem moderní doby

Jakub Neufuss, milovník umění, hor a snowboardingu. Dělník moderní doby, jak o sobě sám s oblibou říká. A také spoluzakladatel kreativního studia SKUBB, jehož tvorba se pohybuje na pomezí designu či volného umění. Rád pracuje s tradičními materiály netradičními způsoby v závislosti na kontextu místa a času.  Nebojí se komunikovat s prostředím, ve kterém žijí, a snaží se ucelit myšlenky, s kterými si ostatní nevědí rady.

Přečíst celé