Novinky

Rozhovor s vítězem

Na Design portálu vyšel zajímavý rozhovor s vítězem Mistra křišťálu 2019 – Martinem Grosmanem.

Jak vznikal vítězný šperk a mnoho dalších zajímavostí o autorovi a jeho tvorbě naleznete zde.

Přečíst celé

Víkend Křišťálového údolí

Zveme vás na Víkend otevřených dveří v Křišťálovém údolí. Také Preciosa Ornela se zapojuje do projektu pořádaného Libereckým krajem a během víkendu 26. – 27. 10. 2019 otevře své brány.

Přečíst celé

Zvítězil jiný úhel pohledu Martina Grosmana

17. října po setmění se pražský Preciosa Flagship Store v Rytířské ulici rozzářil pro slavnostní finálový večer soutěže Master of Crystal 2019. Titul Mistra křišťálu si odnesl Martin Grosman za svou autorskou křišťálovou brož s názvem Aspectio. Gratulujeme!

Přečíst celé

Finálový večer se blíží

Odborná porota se sešla k hodnocení reálných děl, která vznikala ve spolupráci finalistů s našimi designéry, technology a výrobním týmem Preciosa. My se již brzy dozvíme, kdo získá titul Mistr Křišťálu 2019. Z pěti finalistů to bude pouze jeden nebo jedna jediná. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 17. 10. od 17:30 v Preciosa Flagship Store v Praze.

Přečíst celé

Od laboratorních sklíček ke šperku?

Pro další finalistku soutěže Kláru Mikešovou byla inspirací k tvorbě šperku laboratorní sklíčka, na která se běžně připravují preparáty pod mikroskop. Jejich seřezáním a tvarovým upravením hrany získávají sklíčka zvláštní optiku šperku. Na sklíčka lze „tisknout“ naše vzpomínky, které si pak následně nosíme u sebe, a podle autorky nás činí tím, čím jsme.

Přečíst celé

Jaký návrh probojoval Martina Grosmana do finále?

Martin Grosman je autorem šperku s názvem ASPECTIO. Brož se rozhodl takto pojmenovat neboť toto latinské slovo znamená náhled, či zevní nazírání. Ekvivalent slova aspectio je v českém jazyce aspekt, který může znamenat zkoumané hledisko, stanovisko, či úhel pohledu. 

Přečíst celé

Finálová díla získávají svou reálnou podobu

Šestičlenný tým porotců soutěže Master of Crystal zvolil ze 75 přihlášených děl pět finalistů, jejichž návrhy nyní proměňujeme v křišťálovou realitu. Ve spolupráci s finalisty – Annou Šmejcovou, Klárou Pytelkovou, Klárou Mikešovou, Tomášem Zábranským a Martinem Grosmanem již tvoříme první skleněné prototypy.

Přečíst celé

Už známe 5 finalistů Mistra křišťálu

Naše odborná porota byla natěšená na představení všech děl, které účastníci letošního ročníku soutěže Master of Crystal zaslali. Vybírala a vybírala, diskutovala, ukazovala, hodnotila, chválila a zvolila ze 75 přihlášených děl 5 finalistů, konkrétně: Annu Šmejcovou, Kláru Pytelkovou, Kláru Mikešovou, Tomáše Zábranského a Martina Grosmana.

Přečíst celé