Novinky

Jaký návrh probojoval Martina Grosmana do finále?

Martin Grosman je autorem šperku s názvem ASPECTIO. Brož se rozhodl takto pojmenovat neboť toto latinské slovo znamená náhled, či zevní nazírání. Ekvivalent slova aspectio je v českém jazyce aspekt, který může znamenat zkoumané hledisko, stanovisko, či úhel pohledu. 

Přečíst celé

Finálová díla získávají svou reálnou podobu

Šestičlenný tým porotců soutěže Master of Crystal zvolil ze 75 přihlášených děl pět finalistů, jejichž návrhy nyní proměňujeme v křišťálovou realitu. Ve spolupráci s finalisty – Annou Šmejcovou, Klárou Pytelkovou, Klárou Mikešovou, Tomášem Zábranským a Martinem Grosmanem již tvoříme první skleněné prototypy.

Přečíst celé

Už známe 5 finalistů Mistra křišťálu

Naše odborná porota byla natěšená na představení všech děl, které účastníci letošního ročníku soutěže Master of Crystal zaslali. Vybírala a vybírala, diskutovala, ukazovala, hodnotila, chválila a zvolila ze 75 přihlášených děl 5 finalistů, konkrétně: Annu Šmejcovou, Kláru Pytelkovou, Kláru Mikešovou, Tomáše Zábranského a Martina Grosmana.

Přečíst celé

Beata Rajská bude osobně hodnotit návrhy soutěžících

Světoznámá módní návrhářka Beata Rajská je členkou poroty soutěže Mistr Křišťálu pro rok 2019. Sama se také už jako studentka účastnila soutěží a získala v nich několik ocenění v oblasti módy. Zajímá Vás, jaké byly její začátky kariéry a co přeje letošním účastníkům soutěže? Přečtěte si rozhovor s Beatou Rajskou.

Přihlaste se do soutěže zde a dozvíte se, jak ohodnotí Beata Rajská Váš návrh.

Přečíst celé
Vítěz Master of Crystal

Finalista Jakub Neufuss: Jsem dělníkem moderní doby

Jakub Neufuss, milovník umění, hor a snowboardingu. Dělník moderní doby, jak o sobě sám s oblibou říká. A také spoluzakladatel kreativního studia SKUBB, jehož tvorba se pohybuje na pomezí designu či volného umění. Rád pracuje s tradičními materiály netradičními způsoby v závislosti na kontextu místa a času.  Nebojí se komunikovat s prostředím, ve kterém žijí, a snaží se ucelit myšlenky, s kterými si ostatní nevědí rady.

Přečíst celé
Frantisek Jungvirt - Barok collection

František Jungvirt: Fascinuje mě baroko

František Jungvirt se svým svítidlem Barok vyhrál Zvláštní cenu poroty a cenu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Svítidlo Barok zachycuje dynamiku, bohatost tvarů a zdobnost baroka. Je zobrazením lásky k malbě na sklo a k ruční práci, ale také transformuje řemeslný um mistrů této doby v moderní svítidlo, díky rafinované hře se světlem a technologiím 21. století.

Přečíst celé
Vyhlášení mistra křišťálu

Design z křišťálu prostě frčí

Je to tu! Známe finalisty i vítěze 11. ročníku Master of Crystal. Letošním zadáním bylo vytvořit světelný objekt IN and OUT – tady takový, který lze volně přenášet. A nutno říct, že vznikly fantastické kousky.

Přečíst celé