Novinky

Již známe finalisty soutěže Master of Crystal 2024

S potěšením oznamujeme, že 6-ti členná porota měla co dělat. Díky mnoha, mnoha originálním, zajímavým a unikátním designům, které přihlásili designéři a studenti do letošního ročníku, nebylo vůbec snadné vybrat favority.

Nakonec jich vzešlo dokonce sedm. Možná je můžeme nazvat i „Sedm statečných“, protože je nyní čeká úzká spolupráce na realizaci jejich děl ve spolupráci s Preciosou. V září z nich vzejde vítěz. Ale na to si musíme počkat.

Přečíst celé

Vyhlášení Master of Crystal 2023 se blíží

Kdo z finalistů přesvědčil odbornou porotu svým soutěžním dílem? 

Tématem letošního ročníku soutěže Master of Crystal 2023 pod vedením Preciosy Ornely bylo perličkové – Perlička i trochu jinak. Soutěžící tak měli za úkol najít nový prostor a nové netradiční využití pro tradiční české skleněné perličky.

Přečíst celé

Mladá krev oddaná sklu. Studenti využili tradiční materiál k nečekaným výsledkům během soutěže Master of Crystal 2023

Brož, antistresové hračky, váza či ruční papír? Porotci Master of Crystal letos vybírají z 10 odevzdaných finálových prací, jež spojuje netradiční přístup pro využití českých skleněných perliček. Vyhlášení soutěže se blíží, a my jsme proto vyzpovídali její finalisty, kteří se již 16. října dozví, kdo usedne na pomyslný trůn mistra sklářů.

Přečíst celé

Inspirativní medailonek s Vlastimilem Hotařem

Vyzkoušejte porézní skleněnou plastelínu pro váš soutěžní návrh!

Medailonek s Vlastimilem Hotařem – porotcem Master of Crystal 2023 a vedoucím katedry sklářských strojů a robotiky, Technická univerzita v Liberci (TUL), vám přináší inspiraci pro letošní soutěžní ročník.

Přečíst celé

Inspirativní medailonek s Miladou Valečkovou

Proč usilovat o vítězství v soutěži Master of Crystal?

Přinášíme vám další inspirativní medailonek, tentokrát s Miladou Valečkovou – porotkyní Master of Crystal 2023 a ředitelkou Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Přečíst celé

Workshop Mistra křišťálu – 22. března 2023

Přihlaste se do soutěže do 3. března 2023 a získejte pozvánku na workshop.

Zvažujete účast v soutěži Master of Crystal? Pokud se přihlásíte do 3. března 2023, získáte pozvánku na bezplatný workshop v Preciose a Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Přečíst celé

Master of Crystal má otevřený další ročník!

Těšíme se na vaše inovativní nápady.

Jaké je téma? Perlička i trochu jinak.

České skleněné perličky nás obklopují a provázejí každý den. Jsou součástí nejen módního světa i hobby sektoru, ale i významným prvkem života tradičních národů.

Přečíst celé

Mistr křišťálu vyhlašuje soutěž pro rok 2023.

Najděte nový prostor a vizi pro české perličky.

Společnost Preciosa, a.s. ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a za podpory České sklářské společnosti vyhlašuje 16. ročník soutěže „MASTER OF CRYSTAL“.
Cílem této soutěže je prohloubení spolupráce společností skupiny Preciosa se studenty i absolventy vysokých a středních technických a uměleckých škol i umělecké veřejnosti a následná prezentace výsledků jejich práce.

Přečíst celé
Klára Mikešová

Alchemy

Autorkou posledního díla s názvem Alchemy je Klára Mikešová, absolventka TUL a ČVUT

Přečíst celé
Nikola Kolářová

MY.

Co spojuje skláře z Křišťálového údolí? Takovou otázku si položila další finalistka Nikola Kolářová, studentka SUPŠS Železný Brod

Přečíst celé