Novinky

Vítěz Master of Crystal

Finalista Jakub Neufuss: Jsem dělníkem moderní doby

Jakub Neufuss, milovník umění, hor a snowboardingu. Dělník moderní doby, jak o sobě sám s oblibou říká. A také spoluzakladatel kreativního studia SKUBB, jehož tvorba se pohybuje na pomezí designu či volného umění. Rád pracuje s tradičními materiály netradičními způsoby v závislosti na kontextu místa a času.  Nebojí se komunikovat s prostředím, ve kterém žijí, a snaží se ucelit myšlenky, s kterými si ostatní nevědí rady.

Přečíst celé
Frantisek Jungvirt - Barok collection

František Jungvirt: Fascinuje mě baroko

František Jungvirt se svým svítidlem Barok vyhrál Zvláštní cenu poroty a cenu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Svítidlo Barok zachycuje dynamiku, bohatost tvarů a zdobnost baroka. Je zobrazením lásky k malbě na sklo a k ruční práci, ale také transformuje řemeslný um mistrů této doby v moderní svítidlo, díky rafinované hře se světlem a technologiím 21. století.

Přečíst celé
Vyhlášení mistra křišťálu

Design z křišťálu prostě frčí

Je to tu! Známe finalisty i vítěze 11. ročníku Master of Crystal. Letošním zadáním bylo vytvořit světelný objekt IN and OUT – tady takový, který lze volně přenášet. A nutno říct, že vznikly fantastické kousky.

Přečíst celé
Vyhlášení Master of Crystal 2018

Vyhlašujeme výsledky Master of Crystal! Přijď na nezapomenutelnou párty v showroomu Preciosy.

Vyhlašujeme vítěze soutěže pro mladé designéry Master of Crystal. Přijďte ve čtvrtek 25.10. 2018 v rámci Designbloku na nezapomenutelnou párty v showroomu Preciosy!

Nebude chybět skvělá hudba, taneční vystoupení, spousta světel a designových kousků, které si budete moc dokonce sami vyrobit v rámci kreativního šperkařského workshopu. Pod dohledem zkušených šperkařek bude možné vytvořit si vlastní kousek. Vyzkoušíte si profesionálně používané metody, které ale zvládne i začátečník.

Přečíst celé