Novinky

Vyhlášení Master of Crystal 2023 se blíží

Kdo z finalistů přesvědčil odbornou porotu svým soutěžním dílem? 

Tématem letošního ročníku soutěže Master of Crystal 2023 pod vedením Preciosy Ornely bylo perličkové – Perlička i trochu jinak. Soutěžící tak měli za úkol najít nový prostor a nové netradiční využití pro tradiční české skleněné perličky.

Přečíst celé

Mladá krev oddaná sklu. Studenti využili tradiční materiál k nečekaným výsledkům během soutěže Master of Crystal 2023

Brož, antistresové hračky, váza či ruční papír? Porotci Master of Crystal letos vybírají z 10 odevzdaných finálových prací, jež spojuje netradiční přístup pro využití českých skleněných perliček. Vyhlášení soutěže se blíží, a my jsme proto vyzpovídali její finalisty, kteří se již 16. října dozví, kdo usedne na pomyslný trůn mistra sklářů.

Přečíst celé

Inspirativní medailonek s Vlastimilem Hotařem

Vyzkoušejte porézní skleněnou plastelínu pro váš soutěžní návrh!

Medailonek s Vlastimilem Hotařem – porotcem Master of Crystal 2023 a vedoucím katedry sklářských strojů a robotiky, Technická univerzita v Liberci (TUL), vám přináší inspiraci pro letošní soutěžní ročník.

Přečíst celé

Inspirativní medailonek s Miladou Valečkovou

Proč usilovat o vítězství v soutěži Master of Crystal?

Přinášíme vám další inspirativní medailonek, tentokrát s Miladou Valečkovou – porotkyní Master of Crystal 2023 a ředitelkou Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Přečíst celé

Workshop Mistra křišťálu – 22. března 2023

Přihlaste se do soutěže do 3. března 2023 a získejte pozvánku na workshop.

Zvažujete účast v soutěži Master of Crystal? Pokud se přihlásíte do 3. března 2023, získáte pozvánku na bezplatný workshop v Preciose a Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Přečíst celé

Master of Crystal má otevřený další ročník!

Těšíme se na vaše inovativní nápady.

Jaké je téma? Perlička i trochu jinak.

České skleněné perličky nás obklopují a provázejí každý den. Jsou součástí nejen módního světa i hobby sektoru, ale i významným prvkem života tradičních národů.

Přečíst celé

Mistr křišťálu vyhlašuje soutěž pro rok 2023.

Najděte nový prostor a vizi pro české perličky.

Společnost Preciosa, a.s. ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a za podpory České sklářské společnosti vyhlašuje 16. ročník soutěže „MASTER OF CRYSTAL“.
Cílem této soutěže je prohloubení spolupráce společností skupiny Preciosa se studenty i absolventy vysokých a středních technických a uměleckých škol i umělecké veřejnosti a následná prezentace výsledků jejich práce.

Přečíst celé
Klára Mikešová

Alchemy

Autorkou posledního díla s názvem Alchemy je Klára Mikešová, absolventka TUL a ČVUT

Přečíst celé
Nikola Kolářová

MY.

Co spojuje skláře z Křišťálového údolí? Takovou otázku si položila další finalistka Nikola Kolářová, studentka SUPŠS Železný Brod

Přečíst celé

ZNÁME FINALISTY

Soutěž Master of Crystal 2020 už má své finalisty

Naše šestičlenná odborná porota se včera sešla u představení a posuzování všech děl, které účastníci odevzdali do letošního již 13. ročníku soutěže.

Přečíst celé