Vyhlášení Master of Crystal 2023 se blíží

Kdo z finalistů přesvědčil odbornou porotu svým soutěžním dílem? 

Tématem letošního ročníku soutěže Master of Crystal 2023 pod vedením Preciosy Ornely bylo perličkové – Perlička i trochu jinak. Soutěžící tak měli za úkol najít nový prostor a nové netradiční využití pro tradiční české skleněné perličky.

Šestičlenná odborná porota zvolila rekordní počet finálových návrhů (12), z toho deset děl bylo úspěšně zrealizováno.

„Letošní sezóna se soutěži Master of Crystal evidentně vydařila. Troufám si říci, že uzrála k téměř dokonalému splnění zadání soutěže i našich představ o jejím průběhu. Cením si všech soutěžících a jsem ráda za rozhodnutí, dát šanci k realizaci více návrhům, než bývá obvyklé. Vítězi jsou pro mě všichni ti, kteří svá díla dovedli až do zdárné finalizace. Úroveň prací letošních finalistů zvyšuje prestiž této soutěže. Poděkování tedy patří i všem kolegům i externím spolupracovníkům, kteří přispěli radou, či pomocí“, sdělila Jaroslava Růžičková, porotkyně soutěže.

Jaké dílo zvítězí? To se dozvíme na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční 16. 10. 2023 v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou od 13 hodin v rámci 10. ročníku diskuzního setkání sklářů – Sklářského svítání. (Kapacita sálu je omezena. Děkujeme za pochopení.)

Již nyní se ale můžete těšit na vernisáž k výstavě Perlička i trochu jinak, která se uskuteční 21.11.2023 v Galerii N v Jablonci nad Nisou, kam budete všichni srdečně zváni. Šanci spatřit všechna finálová díla na jednom místě bude mít opravdu každý.

Navíc fotografie finálových děl si už nyní můžete prohlédnout v článku Mladá krev oddaná sklu nebo v naší galerii na Flickru.

Novinky